Povinné ručení

Ušetřete se SMARTEO, a.s. 70% na povinném ručení

Kvalitní pojištění za výhodné ceny. Garantujeme 30% slevu nad rámec bonusu za bezeškodní průběh. Nabídneme Vám maximální možnou slevu 70% oproti nabídce pojišťoven. U nás najdete dlouhodobě nejvýhodnější pojištění – sleva zůstane po celou dobu pojištění. Možnost levného připojištění skla, sedadel čí osob.
Sjednání smlouvy je rychlé, snadné a výhodné. Možnost platby online pro rychlou platbu pojistného.

Výkon motoru v kW
Obsah motoru v ccm
 
Vypočtětě 4 + 4
Ochrana před roboty

Jaké podklady / dokumenty potřebujete k výpočtu

 1. Občanský průkaz
 2. Velký technický průkaz vozidla
 3. Celkový bezeškodný průběh
 4. Cena vozidla

Povinné ručení - dodatečné informace

V dnešní době je vlastnictví osobního automobilu pro většinu z nás samozřejmostí. Je však třeba si uvědomit že toto vlastnictví představuje jednak majetek určité hodnoty, jednak ale také určitou odpovědnost. Majitel vozidla je vždy odpovědný za veškeré škody, které jsou provozem tohoto vozidla způsobeny jak jiným osobám, tak případně na jiných věcech nebo zařízení. Výše škod, které mohou vzniknout provozem osobního vozidla jsou často velmi vysoké. Na jejich odstranění nebo případnou kompenzaci jsou zapotřebí často obrovské finance.

Více

V České Republice je povinné ručení ze zákona povinné. V praxi to znamená že každý majitel osobního automobilu v České Republice, který hodlá tento vůz používat v provozu na pozemních komunikacích, je povinen tento pojistný produkt uzavřít. Jedná se o pojistný produkt, kterým jsou pojištěny škody, které mohou vzniknout jiným osobám nebo na jiných předmětech nebo zařízení v důsledku provozu osobního vozidla na pozemních komunikacích, je to tedy pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

Povinné ručení na našem území poskytuje celá řada pojišťoven. Nabídky programů jsou vždy v základu stejné, ale v určitých detailech se vzájemně liší. Jednotlivé pojišťovny se snaží poskytnout vždy něco nad rámec základního pojištění, a tím si získat své potencionálně nové klienty. Jedná se například o nejrůznější akce ve formě slev, vhodných připojištění k základní pojistné smlouvě nebo k poskytnutí nadstandardních asistenčních služeb apod.

Prostřednictvím povinného ručení jsou pojištěny škody, které způsobíte někomu jinému v důsledku provozu Vašeho vozidla, pojištěny zde nejsou v žádném případě škody, které úmyslně způsobíte na Vašem vozidle. Pojištění se vztahuje jak pro území České Republiky, tak i pro území celé Evropy. Dokladem o uzavření pojistné smlouvy o povinném ručení je tzv. Zelená karta. Většina pojišťoven, které povinné ručení poskytují má ve svých nabídkách obvykle více variant pojištěn. Standardně bývá většinou v nabídce jedno jakési základní pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a dále potom případné další obvykle rozšířenější varianty povinného ručení. Je tedy zřejmé že k základnímu povinnému ručen je možné sjednat nejrůznější doplňkové připojištěn. Tato doplňková připojištění potom vhodně rozšiřují základní pojistnou smlouvu. Výše pojistných splátek, stejně tak jako výše pojištění je závislá na nejrůznějších parametrech. Jedná se především o typu vozidla, zde hraje nejdůležitější roli objem motoru pojišťovaného automobilu. Dále jsou to potom parametry jako rozsah pojištění, případná připojištění apod.

Vzhledem k tomu že povinné ručení je standardní pojistný produkt, který nabízí převážná většina pojišťoven, které působí na českém pojišťovacím trhu, má majitel vozu, který sjednává povinné ručení možnost volit konkrétní pojišťovnu a konkrétní pojistný produkt povinného ručení, který nejvíce odpovídá jeho představám. Je tedy velice vhodné před samotným sjednáním takového pojištění pečlivě a pozorně prostudovat jednotlivé nabídky. V případě že si nejste něčím jisti nebo máte určité pochybnosti nebo konkrétní otázky není problém se obrátit na pojišťovacího poradce, který vám bude vždy připraven vše vysvětlit a případně se vším pomoct.

Pokud dojde k pojistné události se vznikem škody je třeba celou situaci řádně zdokumentovat a případné materiály co nejdříve předat příslušné pojišťovně. Pojišťovna následně provede prošetření pojistné události a poté vyplatí postiženému finanční částku z pojistné smlouvy viníka škody, tedy z pojistné smlouvy majitele vozidla, které svým provozem způsobilo určitou škodu jiné osobě. Celý průběh vyšetřování probíhá rychle a profesionálně, jak pojištěný, tak poškozený se nemusí obávat toho že by náhradu škody pojišťovna poškozenému nevyplatila.

Povinné ručení
u SMARTEO, a.s.

 • RYCHLÉ
 • VÝHODNÉ
 • SPOLEHLIVÉ
 • BEZPEČNÉ

NEVÍTE SI RADY?
VOLEJTE 

  773 984 811

Příklady našeho pojištění

 • Povinné ručení AUDI A4 1.9 TDI / 2004 / 81kw / bonus 54 měsíců – 5.550 Kč ÚSPORA 2.200,– Kč

 • Povinné ručení Škoda Superb 2.5 / 2010 / 140kw / bonus 72 měsíců – 9.119 Kč ÚSPORA 2000,– Kč

 • Povinné ručení BMW 330d 3.3 / 2003 / 150kw / bonus 0 měsíců – 10.999,– Kč ÚSPORA 3.657 Kč

Pojistné podmínky

Klientská zóna